icon-white-1

“Rutin kontroller dişlerinizi sağlığını sürdürülebilmesi için çok önemlidir.”

Semptomlar & Tanılar

Diş Fırçalarken Dişetlerim Neden Kanıyor?

Fırçalama esnasında meydana gelen diş eti kanaması diş eti iltihabının habercisidir. İltihaplı bir diş eti kırmızı, şiş ve kanamaya yatkındır. Bu durum gün içinde ağzınızda kan birikmesi, sabah kalktığınızda yastığınızda kan bulunması şeklinde de kendini gösterebilir. Gerekli tedaviler yapılmadığı takdirde dişlerin sallanmasına, hatta daha ileri boyutlarda dişlerin çürümeden kaybına neden olabilir.

Dişler Çürümeden Kaybedilir Mi?

Sanılanın aksine diş kaybının tek sebebi çürük değildir. Dişeti hastalığı(Periodontitis), dişleri çevreleyen kemik ve dişeti dokusunun iltihabıdır. Çürük gibi tek bir dişi değil, birçok dişi bir arada tutar ve tedavi edilmediği takdirde, dişlerde çürük olmasa bile birçok dişin aynı anda kaybına neden olabilir. Düzenli kontroller ve gerekli tedavilerle dişeti hastalıkları, dişler kaybedilmeden tedavi edilebilmektedir.

Dişetlerimde Hiç Kanama Yok, Sağlıklı Mıyım?

Özellikle sigara içen bireylerde kanama olmayabilir. Bazı bireyler dişeti hastalığı olduğu halde kanama belirtisi göstermeyebilir. Bu durum dişetlerinin sağlıklı olduğunu göstermez, tam tersi şiddetli bir hastalığın maskelenmesi söz konusu olabilir.

Ben Sadece Dişlerimi Yaptırmak İstiyorum. Dişetlerimden Şikayetim Yok. Dişeti Hastalıkları Açısından Muayene Olmalı Mıyım?

Dişeti hastalıkları, çürük veya apse gibi ağrı yapmaz, sinsi ilerler. Kanama da görülmeyebilir. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce, mutlaka dişeti muayenesi yaptırmalısınız. Çünkü sağlıksız dişetleri ve kemikler üzerinde bulunan dişlerin ömrü kısadır. Sağlıksız dokular üzerine yapılan köprüler ve kaplamalar, kısa süre içerisinde kaybedilmeye mahkumdur. Çünkü tedavi edilmemiş dişetlerindeki iltihap kaplamalar yapıldıktan sonra hızla şiddetlenecek ve dişetlerinde çekilmeye, dişlerde sallanmaya neden olacaktır. Sonuç olarak kısa süre içerisinde yapılan köprüler ve kaplamalar kullanılmaz hale gelecektir.

Kaliteli hizmet

Kaliteli hizmetten ödün vermeyen hekimlerimizle diş sağlığı polikliniğimizde sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

%100 memnuniyet

Hizmet politikamızla %100 hasta memnuniyeti için çalışıyor ve sizlere uygun ödeme planlarıyla her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Sorunuz mu var?

Bizimle her türlü sorularınızı paylaşabilirsiniz böylelikte size yardımcı olmaya bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Peki nasıl?

Bize aşağı kısımda bununan iletişim bölümlerinden kolaylıkla ulaşabilir veya iletişim sayfamızdan bir mesaj iletebilirsiniz.Böylelikle çalışanlarımız sizi en kısa zamanda arayacaktır. İletişim

Engelli hastalarımız için

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halen engelliler birçok sosyal ve sağlık sorunları yaşamaktadır. Engelli bireylerin rehabilitasyonu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üzerine eğilmesi gereken bir problemdir.

Polikliniğimiz

Engelli hastalarımız için gayet kullanışlı şekilde tasarlanmış polikliniğimize sizleri de ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Devamı