“Rutin kontroller dişlerinizi sağlığını sürdürülebilmesi için çok önemlidir.”

Semptomlar & Tanılar

Restoratif ve Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Restoratif ve Estetik Diş Hekimliği, kişilerin sağlıklı ve estetik bir ağıza kavuşmasını sağlar.
Restoratif ve Estetik Diş Hekimliği; diş çürüklerinin, aşınmış dişlerin, renkleşmiş dişlerin (Beyazlatma), hassas dişlerin, aralıklı dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin, hafif çapraşıklıkların tedavisini gerçekleştirir.
Bu tedaviler için ışıklı beyaz dolgulardan, beyazlatma yöntemlerinden, hassasiyet gidericilerden, lazer teknolojisi ve zirkonyum uygulamalarından faydalanılmaktadır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi dişlerde olusan bu renkleşmeleri giderme işlemidir ve çok yaygın olarak uygulanan güvenilir bir işlemidir. Diş beyazlatma işlemi diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanabileceği gibi (office beaching), hastanın kendisi tarafından evde de uygulanabilir (home bleaching). Muayenehanede uygulanan diş beyazlatma işleminde son derece hızlı ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan bir işlemdir. işlem sırasında öncelikle dişetleriniz özel bir koruyucu madde ile korunur, ardından dişlerinize beyazlatma jeli
sürülür. Uygulanan özel bir ışın ile sürülen jelin aktive olması ve beyazlatma işlemini hızlandırması saglanır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan bir işlemdir. işlem sırasında öncelikle dişetleriniz özel bir koruyucu madde ile korunur, ardından dişlerinize beyazlatma jeli
sürülür. Uygulanan özel bir ışın ile sürülen jelin aktive olması ve beyazlatma işlemini hızlandırması saglanır.

Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan bir işlemdir. işlem sırasında öncelikle dişetleriniz özel bir koruyucu madde ile korunur, ardından dişlerinize beyazlatma jeli
sürülür. Uygulanan özel bir ışın ile sürülen jelin aktive olması ve beyazlatma işlemini hızlandırması saglanır.

Bleaching işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Dişetlerini korumak: Beyazlatma jelleri dişetlerini tahriş edebilir.Bu nedenle dişetlerine taşırılmaması gerekir. Ev tipi uygulamalarda kalıbı ağza yerleştirdikten sonra jel dişetine taşıyorsa ıslak bir pamuk ile taşan jel
  alınnmalıdır.Office tipi uygulamalarda ise hekiminiz dişetini izole etmek için özel bir bariyer malzeme kullanacaktır.
 • Kullanım süresinin doğru ayarlanması:Ev tipi beyazlatmada hekimin tavsiye ettiği sürede ve düzenli uygulama yapılması gerekir.Aksi halde istenilen sonuç alınmayabilir.
 • Sıcak-soğuk hassasiyeti:Beyazlatma sonrasında nadiren ” sıcak-soğuk hassasiyeti ” görülmüştür. Ancak bu durum 1-3 gün içerisinde tamamen kaybolur. Beyazlatma işlemi diş minesi üzerinde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.
 • Devamlılık: Beyazlatma devamlılığı yapıldığı takdirde kalıcı bir işlemdir. Ancak aşırı sigara kahve ve çay tüketenlerde zamanla renk geriye dönebilir. Genellikle beyazlatma yaptıran hasta 6 aylık periyotlarla kontrol edilir. Diş temizliği
  konusunda yönlendirilir.Genellikle yılda tek seferlik tekrar bir işlem ile beyazlatma pekiştirilir.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, Diş hekimliğinin ve sanatın birlikte uygulanarak yüze özel ideal gülüşü sağlayabilmektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır. Dişler, birbirleri ve onları çevreleyen yumuşak dokular ile uyumlu olarak dizilmiştir. Güzel bir gülüşün temel elemanları dişlerdir ve dolayısıyla diş şekilleri ve anatomik özellikleri hakkında kapsamlı olarak bilgi sahibi olmak, tüm tedavilerin temelini oluşturur. İyi tasarlanmış bir gülüşün nasıl olması gerektiği hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmek için, yüz hatlarının iç ve dış kenarları Yüz hatları, cinsiyet, yaş, gülüş simetrisi (Altın Oran), dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ile diş etleri estetik gülüş ifadesini belirleyen faktörlerdir. Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu belirlenir. Gülüş tasarımıyla her açıdan çok daha sağlıklı, pırıl pırıl dişlere kavuşmanız mümkün.

Zikonyum

Klasik metal köprülerden farklı olarak, zirkonyum sistemlerinde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Son teknoloji ürünü bu altyapı estetik ve dayanıklılığı bir arada sunabilme özelliğine sahip tek malzemedir. Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla ön ve arka bölgedeki köprülerde de tam estetik bir görünüm sağlamasıdır.Zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer dental materyaller arasından sıyrılmaktadır. Diş eti problemileri ve alerjiye sebep olmaz, ışık geçirme özelliği ile dogal dişlere yakın estetik ve fonksiyonu yakalamımızı sağlar.
Birçok teknik, kişinin gülüşünü adeta yeniden tasarlarken bilgisayar destekli uygulamalar sıfır hatayla istenen dişlere ve gülümsemeye ulaşılmasını sağlıyor.

Zirkonyum nerelerde kullanılır?

Tek diş kuron restorasyonlarında, her biri 3-6 üyeli köprülerde ve implant üstü kron – köprü çalışmalarında kulanılır.

Zirkonyum avantajları nelerdir?

 • Zirkonyum oksit altyapı üzerine yerleştirilen seramiği yiyecek artıklarının ve mikroorganizmaların diş yüzeyine tutunma oranını düşürmektedir. Böylece iyi bir ağız hijyeni sağlanmaktadır.
 • Zirkonyum oksit ısıyı iletmez, sıcak ve soğuk yiyecekler aldığınızda dişlerinizde hassasiyet meydana gelmez.
 • Zirkonyum altyapı, bilgisayar destekli CAD CAM sistemle el değmeden hazırlanıyor bu sebeple dişe uyumu ve oturuşu mükemmel olur.
 • Işığı çok iyi yansıtır bu sebeple metal destekli porselenlere göre daha estetiklerdir.
 • Zirkonyum altyapı dişetine dost, dişeti çekilmesi yapmaz.
 • Dişeti hastalığı yüzünden dişeti çekilse bile metaldeki gibi dişeti sınırında siyah bir çizgi ortaya çıkmaz. Çünkü altyapı da diş rengindedir.

Pembe Estetik

Göze hoş gelen, uyumlu ve temiz bir gülümseme oluşturmanın ilk adımı diş ve dişeti uyumunu sağlamaktır. Güldüğümüzde gözüken dişeti miktarı, dişlerimizin görünümünü de etkiler. Asimetrik
dişeti kenarları ,dişlerimizin düzensiz ve gülüş hattımızın eğri olduğu izlenimini verir. Eğer dişetlerimiz çekilmişse, dişlerimiz olduğundan daha uzun görünür. Bu olumsuz durumu gidermek,
dişeti estetiği uygulamaları sayesinde mümkün olmaktadır.

Gingivektomi

Bazı durumlarda iltihapsal, ilaca bağlı ya da kalıtsal olarak dişeti büyümeleri gözlenebilmektedir. Bu dişeti büyümelerinde ve derin ceplerin olduğu bölgelerdeki yumuşak doku duvarının kesilmesi
işlemine Gingivektomi denir. Bu işlemden sonra, genellikle dişeti konturları düzeltilerek, dişetinin fizyolojik ve estetik bir görünüm alması sağlanır.

Kuron Boyu Uzatma

Dişeti dokusunun dişlerin üzerini çok fazla örttüğü ve dişlerin ağızda çok kısa gözüktüğü durumlarda kullanılan tedavi yöntemidir. “Gummy smile” (dişsiz gülüş) olarak da adlandırılan bu durum, gülüşünüzü etkilemektedir.
Kuron boyu uzatma operasyonuyla, fazla dişeti dokusu çıkarılıp altındaki kemik yeniden şekillendirilerek dişlerin daha uzun görünmesi sağlanır.
Ayrıca, dişin kırık hattı dişetinin altındaysa veya çürük varsa, restoratif işlemlerden önce protezlerin tutuculuğunu arttırmak ya da dişeti seviyelerini düzeltmek amacıyla da kuron boyu uzatma
operasyonu uygulanabilir.

Kaliteli hizmet

Kaliteli hizmetten ödün vermeyen hekimlerimizle diş sağlığı polikliniğimizde sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

%100 memnuniyet

Hizmet politikamızla %100 hasta memnuniyeti için çalışıyor ve sizlere uygun ödeme planlarıyla her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Sorunuz mu var?

Bizimle her türlü sorularınızı paylaşabilirsiniz böylelikte size yardımcı olmaya bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Peki nasıl?

Bize aşağı kısımda bununan iletişim bölümlerinden kolaylıkla ulaşabilir veya iletişim sayfamızdan bir mesaj iletebilirsiniz.Böylelikle çalışanlarımız sizi en kısa zamanda arayacaktır. İletişim

Engelli hastalarımız için

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halen engelliler birçok sosyal ve sağlık sorunları yaşamaktadır. Engelli bireylerin rehabilitasyonu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üzerine eğilmesi gereken bir problemdir.

Polikliniğimiz

Engelli hastalarımız için gayet kullanışlı şekilde tasarlanmış polikliniğimize sizleri de ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Devamı