icon-white-1

“Rutin kontroller dişlerinizi sağlığını sürdürülebilmesi için çok önemlidir.”

Semptomlar & Tanılar

Ortodonti nedir?

En genel tanımıyla, alt – üst çene ilişkilerinin düzeltilmesi ve diş çapraşıklıklarının giderilmesi ile ilgilenen diş hekimliği dalına ortodonti denir. Yer darlığı sebebiyle meydana gelen basitten daha komplike durumlara varan diş çapraşıklıkları, büyüme ve gelişim eksiklikleri, doğumsal anomaliler, dişlerle çeneler arasındaki bozuk ilişkiler, sonradan ortaya çıkan diş dizisi bozuklukları ve diğer tüm genel diş-çene anomalilerinin düzeltilmesi gibi başlıklar ortodontinin konularını oluşturur.

Ortodonti neden önemlidir?

Eğer çapraşık ve kötü konumlanmış dişleriniz varsa,

  • Bu dişlerin temizliğinin daha zor olması itibariyle periodontal (diş eti) hastalıklara yakalanma riskiniz artar. Bu durumda ağız kokusu da oluşabilir. Ayrıca diş çürükleri ve dişeti problemi nedeniyle dişlerinizi erken kaybetme riskiniz de artar.
  • Bozukluğa neden olan dişler çene kaslarınızda daha çok baskıya neden olarak Temporomandibular eklem bozuklukları ve sonuç olarak baş, sırt ve omuz ağrılarına neden olur.
  • Dişleriniz dış görünüşünüzü olumsuz etkiler ve bu durum estetik ve psikolojik açıdan sorunlar yaşamanıza neden olabilir.
Yukarıda saydığımız tüm bu nedenlerden ötürü ortodonti ve ortodontik tedavi, size daha sağlıklı bir ağız ile daha etkileyici bir görünüşe sahip olma olanağı sunar ve bu bakımdan oldukça önemlidir.

Ortodontik bozuklukların ipuçları nelerdir?

Ortodontik tedaviye ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım?

  • Çapraşıklık, yanlış konumlanmış veya sürmemiş dişler.
  • Aşırı ileride veya geride konumlanmış çene.
  • Yanak ısırma ve dudak ısırma.
  • İleri derecede önde konumlanmış dişler.
  • Alt ve üst dişlerin temas etmemesi veya anormal bir şekilde kapanması.
  • Dengeli olmayan yüz görünümü.

İlk ortodontik kontrol ortodontist tarafından sürekli dişlenmenin başladığı 6-7 yaşlarında yapılmalıdır. Daha sonraki kontrolleriniz diş hekiminiz tarafından yapılacaktır. 10- 12 yaş civarında hekiminiz gerek görürse tekrar ortodontist konsültasyonu isteyebilir. Ayrıca erişkin yaşlarda da gerekli olan durumlarda protetik tedaviye yardım amaçlı veya estetik amaçlı ortodontik tedavi yapılabilir.

Kaliteli hizmet

Kaliteli hizmetten ödün vermeyen hekimlerimizle diş sağlığı polikliniğimizde sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

%100 memnuniyet

Hizmet politikamızla %100 hasta memnuniyeti için çalışıyor ve sizlere uygun ödeme planlarıyla her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Sorunuz mu var?

Bizimle her türlü sorularınızı paylaşabilirsiniz böylelikte size yardımcı olmaya bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Peki nasıl?

Bize aşağı kısımda bununan iletişim bölümlerinden kolaylıkla ulaşabilir veya iletişim sayfamızdan bir mesaj iletebilirsiniz.Böylelikle çalışanlarımız sizi en kısa zamanda arayacaktır. İletişim

Engelli hastalarımız için

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halen engelliler birçok sosyal ve sağlık sorunları yaşamaktadır. Engelli bireylerin rehabilitasyonu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üzerine eğilmesi gereken bir problemdir.

Polikliniğimiz

Engelli hastalarımız için gayet kullanışlı şekilde tasarlanmış polikliniğimize sizleri de ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Devamı