icon-white-1

“Rutin kontroller dişlerinizi sağlığını sürdürülebilmesi için çok önemlidir.”

Semptomlar & Tanılar

PROTEZ UYGULAMALAR

Protez dişler, hastanın çeşitli nedenlerden dolayı kaybettiği dişlerinin yerine yapay materyaller ile hazırlanan yapay dişlerdir. Protezde, kaybedilen ağız sağlığı düzeltilir. Bu amaçla yitirilen dudak, yanak desteği, konuşma fonksiyonu, çiğneme fonksiyonu ve estetik görüntü geri kazanılır. Eksik yada harap olmuş dişlerle yaşamak zorunda kalan, gülmeyi unutmuş bireylerin psikolojik açıdan desteklenmesi sağlanır. Protezlerle insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanır.

Protez Çeşitleri:

  • Sabit Protez:Hastanın kendisinin çıkaramadığı kron-köprü gibi yapıştırma protezlerdir.Metal destekli porselen ve metal desteksiz (Zirkonyum) porselen olmak üzere çeşitleri vardır.
  • İmplant Üstü Protezler:İmplant üzerine yerleştirilen ve implantlar tarafından desteklenen sabit veya hareketli …protezlerdir.
  • Total Protezler(tam damak):Tüm dişlerin eksik olduğu ağızlara uygulanır.
  • Parsiyel Protezler:Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Dişler üzerine gelen tırnaklar ve kancalarla tutuculuk sağlanır.
  • Hassas Tutuculu Protezler:Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Kanca gibi dışardan görünen herhangi bir aparatı olmayan estetik protezlerdir.
  • Esnek Protezler:Yarı-esnek özellikli yeni nesil estetik hareketli protezler.

Kaliteli hizmet

Kaliteli hizmetten ödün vermeyen hekimlerimizle diş sağlığı polikliniğimizde sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

%100 memnuniyet

Hizmet politikamızla %100 hasta memnuniyeti için çalışıyor ve sizlere uygun ödeme planlarıyla her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Sorunuz mu var?

Bizimle her türlü sorularınızı paylaşabilirsiniz böylelikte size yardımcı olmaya bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Peki nasıl?

Bize aşağı kısımda bununan iletişim bölümlerinden kolaylıkla ulaşabilir veya iletişim sayfamızdan bir mesaj iletebilirsiniz.Böylelikle çalışanlarımız sizi en kısa zamanda arayacaktır. İletişim

Engelli hastalarımız için

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halen engelliler birçok sosyal ve sağlık sorunları yaşamaktadır. Engelli bireylerin rehabilitasyonu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üzerine eğilmesi gereken bir problemdir.

Polikliniğimiz

Engelli hastalarımız için gayet kullanışlı şekilde tasarlanmış polikliniğimize sizleri de ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Devamı